שום דבר לא נמצא

סגולות חליטות התה

מאת: אפרת סיאצ'י - מתכונים ב10 דקות, 6 מרץ 2018

סגולותיהן של חליטות התה – מהם היתרונות הבריאותיים שבסוגי התה השונים?

סגולות חליטות התה

צמחי התבלין והמרפא פעמים רבות נמצאים אצלנו בגינה או באדניות בכניסה לבית. ניתן גם לרכוש אותם כתמציות תה מוכנות. השאלה היא מהם היתרונות הבריאותיים של כל אותן חליטות תה? הנה הנפוצות והאהובות ביותר עלינו.

לואיזה 
הלואיזה גדלה כשיח והסוג הנפוץ ביותר שלה הוא לואיזה לימונית. כדי לגדול היא זקוקה להרבה מים והרבה חום. היא מצוינת לטיפול בכאבי גרון ובעלת תכונות אנטי ויראליות עוצמתיות. בנוסף, היא מקלה במצבים של גזים או נפיחות ואף בעלת תכונות מרגיעות.

מליסה
את המליסה קל ופשוט לגדל בארץ והיא מוסיפה לחליטה שלנו טעם לימוני ועדין. מסתבר שיש לה לא מעט סגולות ויתרונות לגוף שלנו. השמנים שמשתחררים מהצמח עוזרים לשיפור הזיכרון והחומרים הפעילים שבה המכונים פוליפנולים מצוינים לטיפול בהרפס. בנוסף, לאנשים הסובלים מבעיות שינה, לחצים וחרדות – חליטת מליסה תסייע בהרגעת הגוף והנפש.

קמומיל
את הקמומיל אשר מורכב מפרחים לבנים נהוג לצרוך כחליטה יבשה זאת משום שהוא צמח חד שנתי.  הוא מצוין לטיפול בתקופות של עונות מעבר ועונת החורף כאשר אנו סובלים מהתקררויות, צינון ושפעת. בנוסף, הוא מקל בעת צרבת, כאבי בטן ושאר בעיות עיכול ומצוין לטיפול בדלקות חניכיים. הקמומיל נחשב גם לצמח אנטי פטרייתי ואנטי אלרגני.

נענע
חליטת נענע מצוינת במטרה “להוריד” את האוכל ולהקל על מערכת העיכול. היא טובה לטיפול בבעיות בעור ואף מקלה במצבים של כאבי ראש ומיגרנות.

מרווה
צמח פופולארי שגם אותו ניתן לגדל בקלות. בדומה לצמחים אחרים גם המרווה בעלת תכונות מרגיעות. היא מסייעת להפחית את המתח, משפרת את רמות האנרגיה בגוף ואף מקלה במצבים של תופעות בגיל המעבר. בנוסף, היא בעלת תכונות אנטי חיידקיות, מסייעת בשיפור השינה ומקלה במצבים של עצירות.

לימונית
לימונית או עשב הלימון מאופיין בעלים דקים וארוכים. טעם מעט מתקתק אך לימוני מספק לגוף קשת רחבה של ויטמינים ומינרלים. בנוסף ללימונית השפעות אנטי דכאוניות, הוא תומך בפעילותה של מערכת העיכול ואף מסייע באיזון רמות הכולסטרול. יחד עם זאת, הלימונית מייעלת את תהליך ניקוי הרעלים והמתכות מהכבד ומסייעת בהפחתת כאבי מפרקים ודלקות.

ספרי מתכונים ב10 דקות
ראו גם
תגובותתגובות

שימו לב – לפני שאתם שואלים בבקשה חפשו בתגובות תשובות לשאלותיכם.

הוספת תגובה
avatar
אפרת - מתכונים ב10 דקות (09:08 31.07.2018)

לפי מיטב ידיעתי נענע ולואיזה אפשר בהריון. קמומיל לא מומלץ רק בתחילת ההריון. מרווה ומליסה לא מומלצים בהריון.
מליסה, לואיזה וקמומיל- מותרים בהנקה. מרווה ונענע מייבשים את החלב לכן לא מומלצים.

avatar
חני (23:23 30.07.2018)

האם יש בעיה לצרוך חלק מחליטות הללו בזמן הנקה/הריון?!
מרווה למשל…