שום דבר לא נמצא

איך להיפטר מנמלים בדרכים טבעיות

מאת: אפרת סיאצ'י - מתכונים ב10 דקות, 12 יול 2017

נמלים בבית ובמיוחד במטבח: איך להיפטר מנמלים בדרכים טבעיות?

איך להיפטר מנמלים

כשהן בחוץ הן לא מזיקות לאף אחד, אך כשהן נכנסות הביתה אין ספק כי מדובר בפגיעה בשגרת היומיום ובאיכות חיינו. קבלו טיפים מועילים שיסייעו לכם להיפטר מהנמלים בדרכים טבעיות ללא שימוש בכימיקלים וחומרים המזיקים לסביבה ולנו.

1. אל תזרקו את קליפות ההדרים

שמרו את קליפות התפוזים, קלמנטינות ולימונים. הכניסו את הקליפות לסיר, כסו במים והרתיחו. הוסיפו מעט שמן לבנדר או שמן מנטה ושמרו במקרר למשך לילה אחד. העבירו את התערובת שנוצרה לתרסיס ורססו באזורים בהם יש נמלים. להדרים יש חומציות אשר מעודדת הרחקה שלהם.

דרך נוספת היא פשוט לסחוט כמה טיפות של לימון טרי על צמר גפן ולהספיג באזורים הבעייתיים. נסו את אחת השיטות למשך כמה ימים עד שהנמלים נעלמות.

2. קינמון

קינמון נחשב לדוחה נמלים טבעי ועוצמתי במיוחד. תוכלו לעשות שימוש בקינמון במטרה להרחיק נמלים בשתי דרכים. האחת היא פשוט באמצעות הנחה של מקלות קינמון באזורים בהם יש נמלים והשנייה היא לערבב כוס מים עם חצי כפית של שמן קינמון, להספיג בנייר או בצמר גפן ולמרוח באזורים הבעייתיים  1-2 פעמים ביום.

 3. חומץ

קחו בקבוק עם אופציה לריסוס והכניסו חצי כוס חומץ לתוכו. מהלו את החומץ במעט מים וערבבו. זה יכול להיות חומץ תפוחים או חומץ לבן. לחומץ יש תכונה אשר פוגעת בחוש הריח שלהן מה שגורם לחיסול של חלקיקי הריח שהנמלים משאירות. לאחר שעה נגבו את החומץ שנשאר באזורים שפיזרתם יחד עם הנמלים וזרקו לפח.

4. טלק

פזרו טלק בפתחים ובמקומות המעודדים כניסה של נמלים.

5. נענע או מנטה

צמח הנענע ידוע כמרחיק נמלים מצוין בשל הריח שלו. שתלו נענע מסביב לגינה, בקרבת דלתות, חלונות ובאזורים עם הרבה נמלים. אם אין לכם גינה, תוכלו פשוט לפזר עלי נענע באזורים הבעייתיים. גם 10 טיפות של שמן מנטה מהול בכוס מים בתוך תרסיס, יסייע בהרחקת נמלים. ניתן גם לרסס את הארונות ולהנות מריח מעולה ופרשי, נטול נמלים.

6. דרכים נוספות

חומרים נוספים אשר דוחים נמלים הם קמח תירס, קפה שחור, פלפל שחור, ציפורן ושום.

ספרי מתכונים ב10 דקות
ראו גם
תגובותתגובות

שימו לב – לפני שאתם שואלים בבקשה חפשו בתגובות תשובות לשאלותיכם.

הוספת תגובה
avatar
איתי (17:34 17.06.2019)

אין לי נמלים.

avatar
נעם (19:15 21.03.2018)

אפשר גם לחשוב מחוץ לקופסה ופשוט לפורר להם קצת עוגיה ליד אפיה שהן מסתובבות ואז הן תהיינה שבעות ומרוצות ולנו זה עלה ב-“נזק” של חתיכת עוגיה קטנה 🙂

avatar
Olga Donin (14:52 29.09.2017)

שלום. אולי את יכולה לעזור לי. אני לא יכולה לשמור אורז או גריסי פנינה ועוד כמה דברים בארון, רק במקרר. אם הם נמצאים בארון אז מופעיים שם זחלים קטנים לבנים. ,תודה!

avatar
אפרת - מתכונים ב10 דקות (22:50 30.09.2017)

היי,
בקיץ ובימים חמים מומלץ לשמור במקרר אבל בחורף בדר”כ אין בעיה לשמור בארון.

avatar
רבקה (10:45 11.09.2017)

אם אין לי שמן קינמון אפשר לערבב עם המים תבלין קינמון?
תודה מראש.

avatar
אפרת - מתכונים ב10 דקות (11:47 11.09.2017)

היי רבקה,
הנמלים בדר”כ לא אוהבות ריח של קינמון לכן אני חושבת שגם אם תפזרי תבלין קינמון זה בסדר.

avatar
מלכה (13:38 13.07.2017)

תודה רבה על המידע המועיל!!!

לקריאת כל התגובות